Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Leke Tedavisinde Son Trendler

Leke tedavisinde başarılı bir sonuç elde edebilmek için en önemli adım doğru tanı koymaktır.Bu nedenle herhangi bir leke tedavisine başlamadan önce mutlaka bir dermatoloğa başvurulması ve lekenin tipine uygun bir tedavi planlanması gerekmektedir.. İyi huylu bir leke en tehlikeli deri kanseri olan malign melanom ‘a son derece benzeyebilmektedir.Bazen de bazı kanser başlangıcı olan lekelere dermatolog olmayan kişilerce lazer ve benzeri tahrip yöntemleri uygulanmakta ve istenmeyen sonuçlar görülmektedir.Dermatoloğunuz sizleri doğru leke tedavisine yönlendirecektir.

Leke tedavisinde geleneksel yöntemlerden biri olan kimyasal peeling,cildi yenilemek amacıyla hekim tarafından uygulanan kimyasal maddelerle cildin üst tabakalarının soyulması işlemidir.

Günümüzde uzun yıllardır kullanılan alfa hidroksi asitlere  laktik asit,mandelik asit ,pirüvik asit ,salisilik asit ,sitrik asit,azaleik asit,triklorosetik asit kombinasyonları eklenerek çeşitlilik arttırılmış ve deri sorunlarına özel formülasyonlar geliştirilmiştir.

Yaşa ve güneşe bağlı olarak gelişen bazı lekelerde lazer tedavisi etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.
Yine son yıllar da dermaterapi leke tedavisinde yan etkisi olmayan güvenilir bir yöntem olarak öne çıkmaktadır.Roller denilen tıbbi bir alet yardımıyla deride mikro kanallar açılmakta ve soldurucu ürünlerin derinin alt tabakalarına gönderilmesi sağlanmaktadır.

Temel olarak anti aging ve saç dökülmesinde kullandığımız P R -P günümüzde leke tedavisinde tek başına ya da diğer leke tedavilerine kombine olarak ta giderek artan şekilde kullanım alanı buluyor..