Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Epilasyon İle İlgili Merak Edilenler

Lazer Epilasyon Güvenlimidir ?

Lazer Epilasyon uygulamasının güvenilirliği FDA tarafından onaylanmıştır.Kansorejen bir etki oluşturduğuna dair bir kanıta yapılan araştırmalarda rastlanmamıştır.Uygulama enfeksiyon ve bulaşıcı hastalık riski taşımaz.Tenolojik olarak donanımlı ve onaylı cihazlarla yetkili kişilerce yapılacak uygulamalarda geçici kızarıklık dışında yan etki beklenmez.

Seans Sayıları Ve Aralıkları ;

Kalıcı sonuçlar için seans sayısı kişiden kişiye,uygulanacak bölgeye ve seçilen lazer sistemine göre değişmekle birlikte 3-8 seans arasında alınmaktadır.

Lazer Epilasyon Acılı Ve Ağrılımıdır ?

Uygulama sırasında uygulama yapan kişinin uzmanlığı,uygulama bölgesi ve cihazın özelliklerine bağlı olarak acının derecesi değişebilmektedir.Son geliştirilen cihazlarla ağrı/acı hissi minimuma indirilmiştir.

Kaç Yaşında Lazer Epilasyon Seanslarına Başlanılabilinir ?

İlk adet başlangıcından sonraki 1,5 – 2 yıl içinde lazer epilasyona başlanabilmektedir.

Tedavi Sonrası Lazer Uygulanan Alanda Kıllar Tamamen Yok Olur mu ?

Uygulama alanında pek çok hasta da % 70 – % 90 azalma olur.Kalan kılların renkleri kalınlıkları azalır.Ancak tamamen tüysüz kalma durumu beklenmemelidir.

Neden En Az 3-4 Hafta Tedavi Seansı Gerekmektedir ?

Bütün lazerler kılların aktif döneminde etkilidir.Dinlenme dönemindeki kıl kökleri Lazerden etkilemez.Vücuttaki kıllar değişik dönemlerde aktif faz ve dinlenme fazına girdiklerinden tekrarlayan seanslar gerekmektedir.

Lazer Seanları Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler ;

  • Ağda,sir,cımbız,iğneli epilasyon ve epilasyon cihazlarını kullanmayınız.Çünkü bu yöntemler lazerin etkili olacağı kıl kökünü ortadan kaldırır.
  • Güneşten çok iyi korunun !
  • Bazı lazer türleri koyu tenlere uygulanabilir,ancak tedavi öncesi kesinlikle güneşlenilmemeli,solaryuma girilmemeli ve bronzlaştırıcı kremler kullanılmamalıdır.İstenmeyen yanıklara ve renk değişikliklerine neden olabileceği gibi lazerin etkinliği de azalır.
  • Akne tedavisi nedeniyle İsotretinoin veya Tetrasiklin ggrubu antibiyotik kullanmakta iseniz kesinlikle Lazer Epilasyon yaptırmayınız.
  • Glikolik Asit gibi topikal akne ürünlerini lazer öncesi kesiniz.

Jilet Veya Tüy Dökücü Krem Kullanılabilinir mi ?

Lazer tedavisinden 1-2 gün önce tüylerin alınması en uygun olanıdır. Tedavi günü Tüylerin alınması cildinizi hassaslaştırabilir.Tüyler alınmazsa lazer enerjisini emerek kıl köküne yeterli enerjinin gitmemesine neden olur.Seans aralarında jiletin tüyleri kalınlaştıracağı,çoğaltacağı ve koyulaştıracağı inancı doğru değildir.Ağrı eşiğiniz düşükse 2 saat önce ağrı kesici almanız uygun bir yaklaşımdır.Ayrıca bazı bayanlar adet döneminde acıya daha duyarlı olduklarından seans ertelenebilinir.