Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Plexr

İzmir Plexr

Pleksr bir plazma jeneratörüdür. Böylece geleneksel müdahaleye özgü tüm risklerden kaçınılır. Plexr teknolojisi, İtalya ve dünyadaki birkaç yıllık araştırma ve klinik çalışmaların ardından uluslararası alanda patentlidir. Plazma, maddenin dördüncü durumu olan “sıvılaştırılmış gaz” olarak düşünülebilir.

Plazma, epidermisin bileşenlerini yapıştırarak süblime eden bir mikroplazma yarıçapı oluşturmak için kullanılır. (Süblimasyon, katıdan gaz haline doğrudan geçiş için fiziksel terimdir). Temel olarak, cildin fazla olan bölgelerini eritmek için kullanılır. Tedavide neşter veya lazer kullanılmaz ve dikiş yoktur.

Plexr birçok durumu tedavi etmek için kullanılabilir, ancak en yaygın şekilde kullanılır;

  • Cilt germe
  • Kaş kaldırma

Cerrahi olmayan Blefaroplasti

Plexr için uygun bir aday olup olmadığınızı görmek için yapılan bir görüşmenin ardından, işlem için geri döndüğünüzde herhangi bir rahatsızlığı en aza indirmek için uyuşturma kremi uygulanır. Topikal uyuşma kremi dahil olmak üzere tedavi süresi, tedavi alanına bağlı olarak 20-60 dakika olabilir. Her alan için 6-8 haftalık aralıklarla bir ile üç tedavi gerekebilir.

Tedavi, yüzeysel cilt hücrelerini kanamadan veya çevreleyen dokuya zarar vermeden Plexr cihazı tarafından oluşturulan noktalar ile gerçekleştirilir. Tedaviden sonra, tedavi edilen bölgelerde şişme ile kızarıklık olacaktır. Her noktanın yerinde, 7 gün boyunca dokunulmaması gereken bir karbon kabuğu olacaktır. Uygulama yapılan alanı temiz, kuru ve güneşten korunma veya doğrudan ısı kaynaklarından en az 30 gün boyunca korumanız gerekir.

Olağandışı yan etkiler enfeksiyon, yara izi ya da pigmentasyon değişikliklerini içerir. Bu tür komplikasyonlardan kaçınmak için bakım tavsiyesine uymak zorunludur.

FAYDALARI NELERDİR?

Plexr, üst ve alt göz kapaklarında aşırı cildi, ince çizgileri olan bireyler için etkili bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi herhangi bir cilt tipinde kullanılabilir. Bu işlem cildin kesilmesini veya daha hızlı iyileşme süresi anlamına gelen dikişleri içermez. Göz kapağı ameliyatı için hazır olmayan kişiler için veya cerrahi bir Blefaroplasti için uygun olmayan kişiler için mükemmel bir seçenektir.

TEDAVİ SONRASI NE BEKLENİR?

Tedavi edilen ciltte küçük kabuklar tedavi sırasında oluşacak ve yaklaşık 5-10 gün içinde düşecektir. Şişlik yaklaşık 5 gün mevcut olacak ve bundan sonra kademeli olarak azalacak.

Neden Plexr?

Morluk yok, elektrik geçişi yok, termal hasar yok. Cihazın etkisi çok yüzeyseldir. Bu, sadece epidermilerde çalıştığı ve dermal papilladan geçmediği için Plexr’in güvenliğini vurgular.

Ne kadar zaman alır ve ne kadar tedaviye ihtiyaç vardır?

Tipik bir seans 30 dakikadan fazla sürmeyecektir, ancak hastaların tedavi edilecek bölgeye topikal uyuşturma kreminin uygulanması için asıl prosedürden bir saat önce randevuya katılmaları gerekir.

Cildinizdeki endişelere dayanarak, en iyi sonuçları elde etmek için bir tedavi süreci önerilebilir ve buna eşlik eden bir evde bakım rejimi önerilebilir. Ortalama olarak, 6-8 hafta aralıklarla 1-3 tedavi önerilmektedir.

Plexr Blefaroplasti ameliyatı mı?

Cerrahi Blefaroplasti orta ve şiddetli gevşek göz kapağı cildinin ve kabarık göz kapaklarının düzeltilmesi için mükemmeldir. Blefaroplasti yapmak isteyen hastalar için etkileyici sonuçlar veren bir tedavidir. Ancak plexr cerrahi bir işlem değildir ve bu nedenle de göz kapağı ameliyatı olarak adlandırılamaz. Ancak sarkmış göz kapağı sorunlarında etkili bir şekilde kullanılmaktadır.