Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Orta Yüz Dolgusu

İzmir Orta Yüz Dolgusu

Hayat gülümsemenin sebepleriyle dolu olsa da, gülme hareketi ağzınızın etrafında çizgiler oluşmasına neden olabilir. Gülme çizgileri olarak da bilinen gülüş çizgileri, yüzünüzün alt yarısının her iki tarafında, ağzından uzanan derin çizgilerdir. Bu çizgiler, gülümsediğinizde tekrarlanan kas hareketleri nedeniyle ortaya çıkar. Yaşlı insanlar ve zayıf olan ve çok fazla yüz yağları olmayan insanlar üzerinde daha belirgin olma eğilimindedirler. Bazı insanlar onları kahkaha dolu bir yaşamın işareti olarak görse de, diğerleri gülüş çizgilerinin gerçekte olduğundan daha yaşlı görünmesini sağlar.

Yüz dermal dolgu maddeleri, plastik cerrahi uygulamasında çarpıcı bir değişimi temsil eder. Tek bir insizyon olmadan, dermal dolgu maddeleri gençleşmenize katkıda bulunabilir ve yüzünüzü şekillendirmeye yardımcı olur.

Dermal Dolgu Nedir?

Dermal dolgu maddeleri cilt içinde hacim ve hidrasyon ekleyen maddelerle yapılan enjekte edilebilir tedavilerdir. Bunlar, vücudunuzda doğal olarak üretilen maddelerin sentetik versiyonlarıdır. Dolgu malzemesi zaman içinde kademeli olarak ve zararsız bir şekilde emilir, bu nedenle sonuçlar kalıcı değildir.

Dermal dolgu maddeleri, yüzünüzün çekiciliğini hem ince hem de anlamlı bir şekilde artırır. Bu ürünler, sadece cerrahi ile mümkün olmayan tam yüz iyileştirmeler yapmasını sağlar. Dolgu malzemeleri kolayca geri alınabildiğinden, memnuniyetiniz sağlanır.

Güvenlik – Uygulamamızda kullanılan tüm dolgu maddeleri FDA onaylıdır ve kanıtlanmış bir güvenlik kaydına sahiptir.

İçindekiler – Dolgu maddelerinin çoğu, derilerinizde doğal olarak oluşan bir madde olan hyaluronik asitten (HA) oluşur, bu da cildinizin dolgun ve genç kalmasını sağlar.

Alerji Testi – Dolgu maddelerinin hiçbiri alerji testi gerektirmez, çünkü bunlar biyouyumludur, yani insan vücuduna zarar vermezler.

Yan Etkiler – En sık görülen yan etkiler, genellikle 24 ilw 48 saat içinde çözülen şişme, kızarıklık ve morluktur.

Dolgu Maddeleri Ne Yapabilir?

Doğru ellerde, dermal dolgu maddeleri , yüzün gençliğini,  şeklini, simetrisini ve orantılığını geliştirmek için inanılmaz bir potansiyele sahiptir . Neredeyse dolgular ile geliştirilemeyen bir yüz alanı yoktur. Yüz dolgusunun kullanılabildiği durumlar şu şekildedir:

  • Göz altındaki gölgeleri azaltın
  • Ağız çevresindeki çizgilerin görünümünü azaltın
  • Daha yaşlı görünmenizi sağlayan düz çizgilerden kurtulun
  • Elmacık kemiklerini öne çıkarmak
  • Dengeli çene oluşturma
  • Burun şekillendirilmesi
  • Orta Yüz Dolgusu Nedir?

Gülümsemenin tekrarlayan hareketi cildin gevşek olmasına ve kalıcı kırışıklıklar oluşmasına neden olur. Gülen yüzün o bölgesindeki dokuyu da yıpratır, gülümsemeyi bıraktıktan sonra bile kalan bir çizgi oluşturur. Yaşlanma sürecinin bir parçası olarak, cilt yağ ve elastikiyetini kaybederek, bu tür çizgilerin görünümünü daha da kötüleştirir.

Neyse ki, bu tür kırışıklıkların görünümünü azaltmak mümkündür. Orta yüz dolgusu gülümseme çizgileri olarak da bilinen ağız kenarından burun ucuna kadar uzanan çizgilerin tedavisi için kullanılan terimdir. Bu bölgedeki çizgilerin görünümünün düzeltilmesi için dermal dolgu maddelerinden yararlanılır.

Bu tedavi kimler için uygundur?

Orta yüz dolgusu tedavisi için adaylar, yüz hatlarının ortaya çıkmasından rahatsız olan kadınlar veya erkeklerdir. Ağzınızın çevresinde özellikle derin bir cilt kıvrımları varsa ve bu kadar belirgin olmamasını istiyorsanız, dolgu işlemi sizin için uygun olabilir. Genel sağlık durumu iyi olan yetişkinlerin çoğu dermal dolgu maddesi enjeksiyonlarından faydalanabilir.

Gülme çizgileri dermal dolgu maddesi enjeksiyonları ile tedavi edilir. Dolgu doğrudan çizgilere enjekte edilir. Derinin altına girdiğinde, dolgu maddesi hacmi arttırır, cildi içten dolgular ve gülümseyici çizgilerin pürüzsüzleşmesine neden olur.

Bu ofis içi tedavinin gerçekleştirilmesi yaklaşık 30 dakika sürer. İlk olarak, topikal bir anestezik krem ​​uygulanabilir veya enjekte edildiğinde dolgu maddesiyle birlikte kullanılabilir. Daha sonra, yüzün her iki tarafındaki gülümseme çizgileri boyunca küçük bir dermal dolgu maddesi enjeksiyonu yapılır. Enjeksiyonları aldıktan sonra hastalar derhal ofisten ayrılabilirler. Bandaj gerekmez ve kesinti olmaz.

Sonuçlardan bazıları hemen görülebilir. Diğerleri, dermal dolgu maddesi oluştukça, tedaviyi takip eden hafta boyunca gevşer ve yerleştiler. Kalıcı olmayan dolgu maddesiyle yapılan bu tedavinin etkileri genellikle 6-12 ay sürer. Yavaş yavaş, vücut enjekte edilen dolguyu emer ve çizgiler eski haline döner.