Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Epilasyon

İzmir Lazer Epilasyon

Lazerle tüy alma, istenmeyen yüz veya vücut tüylerini kalıcı olarak azaltmak veya yok etmek için uygun bir yöntemdir. Cildin ağda, elektroliz veya tıraş bıçağından daha yumuşak ve ipeksi görünmesini sağlar ve daha geniş alanları en az rahatsızlıkla ve kesinti olmadan etkin bir şekilde tedavi edebilen bir tekniktir. Günümüzde, lazer epilasyon en yaygın estetik işlemlerden biridir.

Lazer Epilasyon Ne Zaman Düşünülmeli?

  • Belirli giysiler giyme yeteneğinizi sınırlandıran istenmeyen yüz veya vücut kıllarınız varsa
  • Koyu saç ve açık cildiniz varsa
  • Ağda, elektroliz, tıraş gibi yöntemlere alternatif arıyorsanız

Daha koyu renkli tüyler, lazer ışığını daha fazla absorbe eder ve daha açık olan cilt, lazer ışığının saç folikülüne daha fazla aktarılmasını sağlar. Yaş, etnik köken, ilaç tedavisi, hormon düzeyleri ve vücut bölgesi, vücut kıllarının rengini etkiler, bu da herhangi bir kozmetik lazer tedavisinin sonuçlarını etkilemektedir.

Lazerle epilasyon, yüz dahil vücudun tüm kısımları için güvenlidir, ancak genellikle uygulama sırasında koruyucu bir gözlük kullanılır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon işleminizden önce, zarar gelmemesi için gözlerinizin üzerine koruyucu göz kalkanları yerleştirilecektir. Tedavi görecek olan bölgedeki kıllar kesilecektir. Cildinizin dış katmanlarını korumak için soğuk bir jel veya özel bir soğutma cihazı kullanılacaktır. Bu ayrıca, cilde lazer ışığının girmesini kolaylaştırarak tedaviyi daha etkili hale getirecektir.

Epilasyon için en popüler lazerler, ten renginize, kılların rengine, kalınlığına ve konumuna göre ayarlanacak düşük enerjili bir lazer ışını kullanır. Düşük enerjili bir lazer ışını cildinizden geçer ve aktif büyüme saç köklerinin yüzdesinin pigmenti tarafından emilir. Bu alan ayarların doğru olduğundan emin olmak ve tedaviye herhangi bir ters tepki olup olmadığını kontrol etmek için gözlenecektir.

Eğer test başarılı olursa, düşük enerjili lazer ışını daha sonra sistematik olarak tedavi edilecek bölgelere nokta noktaya yönlendirilir ve her işlemde aktif büyüme saç foliküllerini anında ve kalıcı olarak devre dışı bırakır. Hareketsiz fazdaki saç kökleri tedaviden etkilenmez.

İşlem tamamlandığında, tedavi edilen bölgeleri yatıştırmak ve rahatsızlıkları azaltmak için buz paketleri, soğuk su veya antienflamatuar kremler veya losyonlar verilebilir.

En iyi sonuçlar için birden çok seans gerekir. Genellikle başlangıçta üç ile sekiz seansa ihtiyaç duyulur, ancak özellikle endojen hormon salgılayan durumlar veya eksojen hormon kullanımı varsa, daha sonraki tarihlerde ek tedaviler beklenmelidir.

İşleminizden önce aşağıdakilere uymanız önemlidir:

  • Güneş kremi kullanın veya güneşten kaçının
  • Tedavi öncesi ağda veya elektrolizden kaçının
  • Daha iyi iyileşme sağlamak için tedaviye başlamadan en az altı hafta önce sigarayı bırakın
  • Aspirin, bazı anti-enflamatuar ilaçlar ve kanamanın artmasına neden olabilecek bazı bitkisel ilaçlar almaktan kaçının

Lazer Epilasyonun Yapılacağı Gün

Lazer epilasyon ayaktan tedavi bazında yapılır. Topikal anestezik jel tedaviden önce uygulanabilir ve işlem sırasındaki cilt soğutması sizi rahat ettirmeye yardımcı olur. Çoğu durumda, minimal ağrı ve işlem sırasında hafif bir acı hissedebilirsiniz. Lazer epilasyon işlemlerinin çoğu 15 ile 30 dakika sürer; ancak, tedavi edilen bölgeye bağlı olarak daha uzun bir süre gerekebilir.

İyileşme Süreci

Çoğu durumda tedavinizi hemen takiben işe ve diğer günlük aktivitelere dönebilirsiniz. Tedaviden hemen sonra daha pürüzsüz bir cilde ve tedavi edilen bölgedeki kılların sayısında bir azalmaya şahit olacaksınız. Tedaviden sonra kızarıklık veya küçük cilt tahrişini fark edebilirsiniz, ancak bu genellikle hızlı bir şekilde çözülür. Özel olarak formüle edilmiş cilt bakım ürünlerini kullanmanız gerekebilir. Güneşten korunma, maruz kalan herhangi bir işlem görmüş alanda bir zorunluluktur.

Lazer Epilasyon Yaptıracakların Dikkatine! ;

Lazer epilasyon basit bir bakım ve güzellik uygulaması olmayıp yetkin kişilerce gerçekleştirilmesi gereken medikal bir uygulamadır.Uygun olmayan cihazlarla ve yetkin olmayan kişilerin uygulama yapması sonucunda renk bozuklukları,yanık ve yanık izi komplikasyonları gibi istenmeyen sonuçlar görülebilmektedir.Bu nedenlerle lazer epilasyon uygulaması mutlaka uzman doktor gözetiminde yapılmalıdır.