Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İple Yüz Germe

İzmir İple Yüz Germe

Cilt zamanla doğal elastikiyetini ve kollajen depolarını kaybederek ince çizgiler ve derin kırışıklıklar oluşturabilir. Yüze sağlıklı hacim veren yağ depoları da yaşla birlikte düşer. Sigara, stres, güneş hasarı ve genetiğin etkileriyle birleştiğinde, yüzünüz aniden sizden daha yaşlı görünebilir. Ancak, iple yüz germe tedavisi uzun bir iyileşme veya ciddi komplikasyon riski olmadan, kırışıklıkları giderebilir ve kaybedilen yüz hacmini geri kazanmaya yardımcı olur.

İple yüz germe tedavisi V-lift olarak da bilinmektedir ve yüzün doğal ‘V’ şekline odaklanarak görünümü gençleştirmek için tasarlanmıştır. Tedavi, çeneden alın bölgesine kadar yüzün organik yapısına odaklanır.

İple yüz germe, güvenli, hızlı ve etkili sonuçları nedeniyle Kore’de çok popüler olan etkili bir kırışıklık önleyici yüz germe ve cilt sıkılaştırma işlemidir. Kore’de 2000’den fazla klinik tarafından gerçekleştirilen işlem, sonrasında tüm dünyaya yayılmıştır.

İple Yüz Germe Tedavisi Nedir?

İple yüz germe tedavisi, ameliyatta yaygın olarak kullanılan polidioksanon (PDO) olarak adlandırılan ince ipliklerin, cilt dokusunu uyarmak için cilt altındaki hedef bölgelere yerleştirildiği gelişmiş bir teknolojidir. Sonuç olarak, cilt dokuları yeni doku fibroblastları ve kollajen yaratır, bu da içten içe sıkılaştırma etkisi yaratır. Sarkmış cildi sıkılaştırıldığında, pürüzsüz, ipeksi bir cildin yanı sıra genç bir yüz oluşturur.

Tedavi Alanları

İple yüz germe tedavisi, yüz, göz kenarları, yanaklar, çene, boyun, alın, gülme çizgileri ve karın gibi vücudun her yerine uygulanabilir. Burun köprüsünü yükseltmek için kullanılabilir, doğal bir görünüm sağlar.

PDO nedir?

Polidioksanon (PDO), sentetik emilebilir monofilament iplik, kardiyovasküler cerrahi ve ince ligatürlerde yaygın olarak kullanılır. Ultra incedir (0.12mm), bu nedenle tedaviyi çok daha konforlu hale getirir.

İşlem nasıl yapılır?

Tüm işlem, işlemden önce tedavi alanına anestezi kreminin sürülmesi ile beraber yaklaşık 30 dakika – 1 saat sürer. Doktor daha sonra iplikleri cildin altına sıkıca yerleştirir. Herhangi bir ağrı, kanama veya şişme neredeyse yok ve hasta işlemden sonra normal aktivitelerine geri dönebilir. Kullanılan ipler çözünebilir olduğu için, yavaşça vücut tarafından güvenli bir şekilde emilirler.

Kimler uygun aday olabilir?

Tedavi çoğu insan için uygundur. Hastaların çoğu yaşlanmanın etkileri belirginleştiğinde tedaviyi tercih etmektedir. Ancak 25 yaş sonrası tedavi için uygundur. Yaşlanma cilt dokusunun incelmesine neden olur çünkü kollajen ve elastin lifleri parçalanır, bu da cildin, derin kırışıklıkların, kıvrımların ve kırışıklıkların sarkmasına neden olur. İple yüz germe tedavisi yaşlanmanın etkilerini tersine çevirir.

Etkileri ne kadar sürer?

Sonuçlar, hastalara bağlı olarak genellikle 1 ile 2 yıl sürer. Tekrarlanan tedaviler daha iyi sonuçlar elde etmeye neden olmaktadır.

Günlük yaşamda herhangi bir yan etkisi var mı?

Hastalar küçük ağrı, şişme, morarma, kanama gibi bazı yan etkiler yaşayabilir. Hasta günlük aktivitelerine geri dönebilir veya makyaj veya güneş koruyucu kullanabilir.

Geleneksel yüz germe ile İple yüz germe farkları

Geleneksel yüz germe yöntemleri cerrahi olduğu için daha uzun bir iyileşme süresi içerebilir. İple yüz germe tedavisi ise, nispeten kısa bir işlem süresine sahiptir ve genel ya da lokal anestezi gerektirmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle herhangi bir iyileşme süreci olmadığı gibi sonuçlar anında görülebilir.