Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Innofacial

İzmir’de İnnofacial Vakumlu Cilt Bakımı

Pigmentasyon vücudun güneş ışığına verdiği doğal tepkidir. Hiperpigmentasyon , cildin alabileceğinden çok daha fazla güneş ışığına karşı karşıya kaldığının bir işaretidir. Aşırı güneşe maruz kalma, ciltte kirlenme, siyah nokta, leke ve diğer cilt problemlerinin nedenidir.

İnnofacial tedavisi ise, olağanüstü cilt yenilemeözelliklerine sahip özel bir çözümdür. Aktif depigmentasyon, antioksidanlar ve Vitamin A, retinoik asit, kojik asit ve salisilik asit gibi yaşlanma karşıtı maddeler ile formüle edilmiştir.

İnnofacial tedavisi ciltte epidermis ve dermişe etki etmektedir. İnnofacial tedavisi ile daha taze bir cilt ortaya çıkarmak için donuk, renksiz cilt hücrelerinin katmanlarını etkili bir şekilde uzaklaştırır. İşlemde ayrıca, melanin birikiminin neden olduğu sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı olur ve cildi daha da aydınlatır. Kollajen liflerini geri yükleyerek ve yeniden inşa ederek cildi gençleştirir, cilde genç bir parlaklık kazandırır. Innofacial, dermal ve epidermal yenilemeye yönelik kontrollü kimyasal dermabrazyon sağlar.

Innofacial tedavisinin etkin iki seviyeli eyleminin nasıl sonuç ürettiğine bir göz atalım.

Epidermal tabakada dermabrazyon hareketi donuk, ölü deri hücrelerinde renk atmasının büyük bir kısmını ortadan kaldırır. Bu eylem aynı zamanda hücre yenilenmesini uyarır. Bu da hafif, taze bir cilt anlamına gelir ve daha iyi yönlendirmeyle kollajen lifini yeniden üretir ve sırayla, daha dolgun, daha esnek ve parlak bir cilt sağlar.

Dermal tabakada melanin üretimini engelleyerek ve birikimini dağıtarak cilt beyazlatma üzerinde çalışır. Tekrar tekrar ve sistematik olarak gerçekleştirilen innofacial işlemi, melanogenesis, melanin oluşum sürecini düzenler.

Tedavi Öncesi Bakım

  • Tedaviden önceki 14 gün boyunca güneşe maruz kalmaktan kaçının
  • Tedaviden 3 gün önce, A Vitamini içeren tüm ürünlerden kaçının.

Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İnflamatuar sonrası hiperpigmentasyon riskini en aza indirmek için dermatoloğunuzun önereceği ilacı alın
  • İşlemden sonra 12 saat boyunca yüzünüzü yıkamayın
  • 12 saat geçtikten sonra yumuşak bir yüz yıkama kullanılabilir.
  • Eğer kaşıntı hissederseniz veya herhangi bir delilik görmüyorsanız, soğuk su sıçratabilirsiniz.

Tedaviden sonra 2 hafta boyunca:

  • Retinoidler veya AHA içeren ürünler kullanmayın.
  • Kimyasal madde içeren boya veya izin gibi kozmetik prosedürlerden kaçının.
  • SPF 50 veya daha yenisiyle güneş kremi kullanın