Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

 

Göz altı ışık dolgusu; göz altındaki yorgun ve çökük görünümü gidermek için kullanılan hyalüronik asit içerikli özel bir dolgudur.

Göz altı yapısal olarak herhangi bir işlemden sonra hızlı şişen ve morarabilen bir bölgedir. Bu nedenle bu uygulama anatomiyi iyi bilen deneyimli uzman hekim doktorlar tarafından yapılmalıdır. Son yıllarda geliştirilmiş ışık dolguları göz altının hassas yapısına uygun, uygulanımı kolay, yan etkileri nispeten daha az minimum olan dolgulardır.

Genel olarak göz altı çöküklüğü ve morluğu olan kişilere uygulanır. En etkili sonuçlar göz altı çukurunun ön planda olduğu, torbalanma eğiliminin az olduğu kişilerdir.

 


Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama iğne olmayan kanül denilen künt uçlu bir alet ile yapılmaktadır. Kanül kullanımı uygulama yapılan alanda morarma ve şişlik riskini azaltmaktadır. İşlem süresi 15-20 dakikadır. Uygulama yaptıran kişiler kolay ve pratik bir işlem olduğu için işlem sonrası günlük hayatlarına rahatlıkla dönmektedirler.

 


Göz Altı Işık Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Doğru doz ve doğru teknikle yapılan uygulamanın kalıcılığı 15-18 aydır.

 


 

Göz Altı Işık Dolgusunun Riskleri Nelerdir?

İğne ile yapılan uygulamalarda morluk olasılığı çok yüksektir. Kanül ile yapılan uygulamalarda morluk riski hemen hemen hiç yoktur. Kullanılan hyalüronik asit zamanla eridiğinden ve bir sorun oluştuğunda hyalüronidaz ile eritilebildiğinden, uzman ellerde yapıldığında oldukça güvenli bir uygulama olduğu söylenebilir.