Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fokuslu Ultrason

İzmir Fokuslu Ultrason

İçinde yaşadığımız zaman dilimi güzellik ve sağlıklı yaşamın zirve yaptığı bir dönem.

Bilim, yaşlılık karşıtı uygulamalarda oldukça masum bir enerji olan ultrason dalgalarını teknoloji ile buluşturdu. Son yıllarda bu teknoloji ameliyatsız estetikte kendine önemli bir yer buldu.

 

Fokuslu ultrason tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı ameliyatsız yüz germe vs cilt toparlama yöntemidir. Odaklanmıış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte sıkılaşma sağlar. Ayrıca cildin üst ve orta tabakalarında da kolajen sentezini uyararak ciltte gençleşme sağlar.

İşlem sırasında hedeflenen bölgede derinin 3mm ve 4,5mm altına odaklanmış ses dalgaları ulaşır ve bu bölgede oluşan ısı hasarı kol kolajeni yeniden oluşturur.

Fokuslu ulstrason ile cilt gençleştirme işlemi yaklaşık bir saat süren, iyileşme süreci gerektirmeyen, kişinin iş ve sosyal hayatına hemen dönebildiği ağrısız ve acısız bir işlemdir.

Uygulama sonrası ilk anlardan itibaren başlayan etki 3 ayda maksimuma ulaşmaktır. Fokuslu ultrasonun ameliyatsız yüz germe etkisi 1-1,5 yıl devam etmektedir. İşlemden 20 gün sonra , mezoterapi, dermaterapi, dolgu ve botoks yapılarak işlemin sonuçlarının belirginliği arttırılabilmektedir.