Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Dolgusu

İzmir Çene Dolgusu

Çene dolgusu enjeksiyonları, çene çizginizin ve çenenin görünüşünü geliştirmenin hızlı ve cerrahi olmayan bir yoludur. Çene hattınızın asimetrik olduğunu, düzgün olmadığını veya yaşlanma veya kilo kaybı nedeniyle sarkmaya başladığını düşünüyorsanız, bu tedaviyi düşünebilirsiniz.

Çene dolgusu tedavisinin tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Dermal dolgu maddesi enjeksiyonları ile çene çizgisinin güçlendirilmesi, sarkmış cilt bölgesine uygulama yapılarak size daha genç bir görünüm verebilir. Çene kıvrımlarını yumuşatarak, bu alanın görünümünü düzeltmek de mümkündür. Çene dolgusu tedavisi ayrıca çene çizgisinin altına sarkan yağ ve cilt kıvrımlarını azaltabilir.

Bu tedavi için kimler uygundur?

Her zaman zayıf bir çeneniz olduğunu hissetmişseniz veya yüzünüzün bu bölgesinde yaşlanma belirtileri görmeye başladıysanız, çene dolgusu tedavisi size uygun olabilir. Birçok aday daha keskin bir çene isteyen erkekler veya çenelerinin daha yumuşak ve daha kadınsı görünmesini isteyen kadınlardır. Çene dolgusu enjeksiyonları, çene alanının dış hatlarını değiştirmek için minimal invaziv bir yol arayan hastalar arasında popülerdir.

Tedavi, genel sağlık durumu iyi olan ve ideal kilosunda veya yakınında olan yetişkinlerin çoğunda uygulanabilir. İyi adaylar ayrıca tedavinin etkileri konusunda da gerçekçidir. Çene dolgusu, çene bölgenizin dış hatlarında ince fakat göze çarpan bir değişiklik sağlayabilir. Çene dolgusunun sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz.

Bir çene dolgusu tedavisi, dermal dolgu maddelerinin enjeksiyonlarını kullanır. Çene gelişimi için çeşitli enjekte edilebilir dolgu ürünleri kullanılmaktadır. Dolgular birkaç farklı tipte gelir; kalıcı, yarı kalıcı ve kalıcı olmayan. Şimdiye kadar en yaygın olanı kalıcı olmayandır, çünkü etkileri geçicidir ve kolayca geri alınabilir. Kalıcı dolgu yalnızca cerrahi olarak çıkarılabilir.

Tedavi sırasında, küçük hacimlerde dermal dolgu jeli, çene hattı boyunca çeşitli yerlere enjekte edilir. Bu işlem cildin içten dışa doğru doldurulmasıyla alanın dış hatlarını değiştirir. Sonuç, daha belirgin ve iyi tanımlanmış görünen bir çene hattıdır. Dermal dolgu maddesi enjeksiyonları, çene çizgisinden sarkan gevşek cildi dolgunlaştırmaya yardımcı olabilir ve böylece alanın daha genç görünmesini sağlar.

Tüm çene dolgusu işlemi yaklaşık 30 dakika sürer. Daha sonra hastalar derhal normal günlük aktivitelerine dönmekte özgürdür. Herhangi bir bandaj ve iyileşme süresi gerekmiyor. Hastalar birkaç gün ovalamaktan veya çenelerine dokunmaktan kaçınmalı ve başları yukarıdayken uyumaları gerekir.

 

Çene dolgusu tedavilerinin sonuçları genellikle 6 ile 12 ay arasında sürer. Yavaş yavaş, vücut enjekte edilen materyali emer ve çene işlem öncesi görünümüne geri döner. Birçok hasta, çene çizgisinin görünümünü korumak için tekrar işlem yaptırmak için geri döner.

Olası Riskler ve Komplikasyonlar

Enjeksiyon bölgelerinde hafif şişlik ve kızarıklık yaygındır. Bu sorunlar makyajla gizlenebilir ve birkaç gün içinde geçmelidir.

Dermal dolgular ile çene dolgusu, daha invaziv cerrahi tekniklerden daha düşük komplikasyon riski ile ilişkilidir. Bununla birlikte, enfeksiyon ve kanama gibi bazı potansiyel riskler vardır. Enjekte edilen malzemenin cildin altındaki topaklar halinde toplanması da mümkündür. Çoğu zaman, bu topaklar dermal dolguyu yeniden dağıtmak için masaj yapılarak giderilir. Diğer durumlarda, vücut yavaş yavaş onu emer görünüm iyileşir.